2014

 
SLOVAKIA CANTAT 2014, 24.– 27. 4. 2014, Bratislava

Dětské sbory do 8 roků – Magdalenka, Brno (Veronika Hrůzová), zlaté pásmo

Dětské sbory do 16 let – DPS Zvonky, ZUŠ Hulín (Miroslav Uhlíř), zlaté pásmo, vítěz kategorie; DPS Kvítek Dačice (Vítězslav Hergesel), zlaté pásmo

Současná hudba – Komorní sbor Kvítek Dačice (Vítězslav Hergesel), zlaté pásmo, vítěz kategorie

Sakrální hudba a cappella – DPS Kvítek Dačice (Vítězslav Hergesel), zlaté pásmo, vítěz kategorie

Komorní sbory – Moraviachor (Josef Surovík), zlaté pásmo

 

50e Montreux Choral Festival, 24.– 27. 4. 2014, Montreux, Švýcarsko

Dětské sbory – DPS MIBIDIZO (Eva Ježíková), ZUŠ Alfréda Radoka, Valašské Meziříčí, „Excellent“, vítěz kategorie

 

62. Evropský hudební festival mládeže, 1.- 5. 5. 2014, Neerpelt, Belgie

Smíšené sbory do 25 let - Medvíďata, Českokrumlovský dětský sbor (Lukáš Holec), ZUŠ Český Krumlov; Smíšený sbor COMODO Gymnázia Chomutov (Marie a Luboš Hánovi), 1. cena

Dívčí sbory do 25 let - Medvíďata, Českokrumlovský dětský sbor (Lukláš Holec), ZUŠ Český Krumlov, 1. cena; Slavíčci, Praha (Alice Stavělová), ZUŠ Klapkova 25, Praha 8

Dětské sbory do 14 let - Slavíčci, Praha (Alice Stavělová), ZUŠ Klapkova 25, Praha 8

Výběrové stejnorodé sbory -  Dětský pěvecký sbor Radost Praha, 1. cena "cum laude"

Folklor vlastní země (Volná kategorie) - Radost Praha, 1. cena "summa cum laude"; Medvíďata, Českokrumlovský dětský sbor (Lukáš Holec), ZUŠ Český Krumlov, 1. cena "cum laude"

 

Mezinárodní soutěž AVE VERUM, 22.– 25. 5. 2014, Baden, Rakousko

Nejlepší ženský sbor – Pražská kantiléna (Lea Esserová, zvláštní cena za vynikající dirigentský výkon), stříbrné pásmo

 

5. Krakowski Miedzynarodowy Festival Choralny - CRACOVIA CANTANS 2014, 11.- 14. 6. 2014, Krakov

Ženské sbory - Vox Nova, České Budějovice (Petra Nová), zlaté pásmo, vítěz kategorie

 

MUSICA SACRA 2014, 12.– 15. 6. 2014, Bratislava

Mládežnické sbory do 21 roků – Svítání, Praha (Tereza Bystřická), zlaté pásmo, vítěz kategorie

Smíšené sbory – Musica Oeconomica Pragensis (Kryštof a Marrtina Spiritovi), zlaté pásmo

 

Serenade! Choral Festival Washington D. C. 2014 (26.- 30. 6. 2014)

Ondrášek, Novojičínský sbor ZUŠ (Josef Zajíček) - historicky první vítěz tohoto mezinárodního festivalu

 

20. Preveza International Choir Festival, 3.- 6. 7. 2014, Preveza, Řecko

Smíšené sbory - Akademický pěvecký sbor VŠB Ostrava (Jan Mlčoch), stříbrná medaile a Zvláštní cena za nejlepší provedení úpravy  lidové písně

 

68. Llangollen Eisteddfod, 8.– 13. 7. 2014, Llangollen, Wales

Starší dětské sbory – Koncertní sbor Zvonky Sborového studia Zvoneček, Praha (Jarmila Novenková), 2. místo

Mládežnické sbory – Komorní sbor Abbellimento Sborového studia Zvoneček, Praha (Jarmila Novenková), vítěz kategorie

 

8. WORLD CHOIR GAMES, 9.–19. 7. 2014, Riga, Lotyšsko

Musica sacra s doprovodem – Iuventus, gaude! ZUŠ Jablonec nad Nisou (Tomáš Pospíšil), zlatá medaile; Puellae cantantes Litoměřice (Roman Pallas), stříbrná medaile

Mladé mužské sbory - Páni kluci, Litoměřice (Václav Hanč), stříbrná medaile

 

Festival Internacional de Música de Cantonigros, 17.– 20. 7. 2014, Španělsko

Dětské sbory do 16 let – DPS Rolnička Praha (Karel Virgler), dělené 2. místo

 

26. Mezinárodní sborová soutěž Bély Bartóka, 30. 7.– 3. 8. 2014, Debrecen, Maďarsko

Komorní sbory – Cantica Laetitia, Zlín (Josef Surovík), dělená 2. cena (1. cena nebyla udělena) a účast v soutěži o G. P.

Smíšené sbory - Smíšený pěvecký sbor VUT Brno "Vox iuvenalis" (Jan Ocetek), 3. cena

 

IX. Mezinárodní festival adventní a vánoční hudby, 5.- 7. 12. 2014, Bratislava

Dětské sbory do 12 roků - Kulihrášek, Nový Jičín (Josef Zajíček), zlaté pásmo

 

X. ročník Mezinárodního sborového festivalu,14.- 23. 10. 2014, Busan, Jižní Korea 

Etnická hudba - Permoník Karviná (Eva Šeinerová), 1. místo

Mužské a ženské sbory - Permoník Karviná (Eva Šeinerová), 2. místo

Kategorie a cappella - Dívčí sexteto sboru Permoník (Eva Šeinerová), 1. místo

 

Citty of Derry International Choral Festival 2014, 22.- 26. 10. 2014, City of Derry, Velká Británie

Mezinárodní soutěž - Ondrášek (Josef Zajíček), ZUŠ Nový Jičín, 3. místo

 

 

 

Kontakt

www.jirikolar.cz jirkol16@gmail.com